| Name | Molecular Sieve Desiccant Packets |
|---|---|
| Other Name | 3 Angstrom Molecular Sieves |
| Wear Rate%≤ | 0.1 |
| Bulk Density G/ml | 0.9 |
| Particle Size Pass Rate%≥ | 98 |
| CAS No. | 1318-02-1 |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Product Category | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Product Name | Zeolite 3A Molecular Sieve Desiccant For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
| Status Code | 403 |
|---|---|
| Description | The Server Understood The Request, But Is Refusing To Fulfill It. |
| Server | Openresty |
| Product Name | 403 Forbidden |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
| Compressive Strength | 85N |
|---|---|
| Shelf Life | 2 Years |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Name | Molecular Sieve Pellets |
|---|---|
| Feature | Effectency |
| Application | Remove Moisture |
| Bulk Density G/ml | 0.9 |
| Particle Size Pass Rate%≥ | 98 |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| PH | 7-9 |
| Purity | 98% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Pore Size | 3A |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
|---|---|
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| Shape | Spherical |
|---|---|
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | 85N |
| Material | Activated Alumina |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Packing | 25kg/bag |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Compressive Strength | 85N |