| Type | Adsorbent |
|---|---|
| Appearance | Black Granular |
| PH Value | 2-12 |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Pore Size | 2-3nm |
|---|---|
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Static Water Adsorption | ≥ 22% |
|---|---|
| Product Name | KDHF-09 3A Zeolite Molecular Sieve Adsorbent For High Voltage Electric Switchgear |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |
| Attrition Rate | < 0.1% |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 200 Tons per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Name | Molecular Sieve 4a |
|---|---|
| CAS NO | 63231-69-6 |
| EINECS NO | 215-684-8 |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Color | Beige |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | 100N |
| Packing | 25KG/Bag |
| Purity | 98% |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Application | Air Drying |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Purity | 98% |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Application | Air Drying |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Name | Molecular Sieve Dryer XH-9 |
|---|---|
| Application | Refrigerating Plants |
| Wear Rate%≤ | 0.1 |
| Bulk Density G/ml | 0.9 |
| Particle Size Pass Rate%≥ | 98 |
| Product Category | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Shape | Sphere |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |