| Color | Beige |
|---|---|
| Shape | Ball,pellet,strip; |
| Size | 3--5.0mm;4--6.0mm; |
| Package Water Content % | ≤ 1.5; |
| Static Adsorbed CO2 % | ≥18.0 |
| Packing Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Pore Volume | 0.35-0.45ml/g |
| Adsorption Rate | 2*58s |
| Desorption Temperature | 200-350°C |
| Model | KDHF-09 |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
|---|---|
| Adsorptioncapacity | High For Water And Gases |
| Packing | 25KG/Bag |
| Desorption Temperature | 200-350°C |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Cas No | 308080-99-1 |
|---|---|
| Adsorption Rate | 2*58s |
| Packing | 25KG/Bag |
| Adsorptioncapacity | High For Water And Gases |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Desorption Temperature | 200-350°C |
|---|---|
| Packing | 25KG/Bag |
| Pore Volume | 0.35-0.45ml/g |
| Model | KDHF-09 |
| Cas No | 308080-99-1 |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Adsorptioncapacity | High For Water And Gases |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Compressive Strength | 100N |
| Packing Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Packing | 25KG/Bag |
| Crushing Strength | ≥90N/Particle |
| Cas No | 308080-99-1 |
| Adsorptioncapacity | High For Water And Gases |
| Thermal Stability | Up To 400°C |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Compressive Strength | 100N |
| Cas No | 308080-99-1 |
| Packing | 25KG/Bag |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
|---|---|
| Packing | 25KG/Bag |
| Crushing Strength | ≥90N/Particle |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Model | KDHF-09 |
| Packing | 25KG/Bag |
|---|---|
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Model | KDHF-09 |
| Adsorptioncapacity | High For Water And Gases |