| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
|---|---|
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
|---|---|
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Model | CMS-220 |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| Working Temperature | 80℃ |
| Color | White |
| Stacking Density | 680-700G/L |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Packaging Details | 1, 25KG/carton; 2, 35KG/carton drum; 3, 150KG/Sealed iron drum |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Brand Name | Xi'an Lvneng |
| Other Names | CMS |
|---|---|
| Color | Black |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| PH | 3-10 |