| Size | 2.0-3.0 Mm ; 3.0-5.0 Mm ;4.0-6.0 Mm |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Certificate | SGS & REACH |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| CO2 Absorption | 18.0 |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Type | Adsorbent |
| Application | Air Drying |
|---|---|
| Shape | Sphere Beads |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Model | CMS-220 |
|---|---|
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
|---|---|
| Material | Activated Alumina |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Size | 2-4mm |
| Adsorprion Time | 2X50S |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Service Life | 2-3years |
| PH Value | 2-12 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Color | White |
| Moisture Adsorption Capacity | ≥20% |
| PH Value | 3-4 |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Pore Size | 2-3nm |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| PH Value | 2-12 |