| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Color | Beige |
| Qualified Rate Of Particle Size % | ≥98.0 |
| Size | 2.0-3.0 Mm ; 3.0-5.0 Mm ;4.0-6.0 Mm |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Certificate | SGS & REACH |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Crush Strength | N ≥ 30-50 |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Appearance | Spheric |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Name | Molecular Sieve Adsorber |
|---|---|
| Type | Type 13X |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |