| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Working Temperature | 80℃ |
| Pore Size | 2-3nm |
| Application | Air Drying |
|---|---|
| Shape | Sphere Beads |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
| Shape | Spherical |
| Material | Activated Alumina |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Shelf Life | 2 Years |
| Compressive Strength | 85N |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Type | Adsorbent |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Shape | Spherical |
|---|---|
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | 85N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
|---|---|
| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Certificate | SGS & REACH |
| Compressive Strength | 85N |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |