| Model Number | Zeolite 13x |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Bulk Density | ≥0.72g/ml, 0.68g/ml |
| Color | Beige |
|---|---|
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Typical Chemical Formula | Na2O. Al2O3. (2.8±0.2) SiO2. (6~7)H2O |
| SiO2 Al2O3 | ≈2.6-3.0 |
| Type | Adsorbent |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Size | 2.0-6.0mm |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Color | Beige |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Particle Size | 2.0-5.0mm |
|---|---|
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| PH | 3-10 |
| Pore Volume | ≥0.35cm3/g |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.20% |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Color | Beige |
| Crush Strength | ≥20N |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
|---|---|
| Product Name | 4.0 - 6.0mm 3A Molecular Sieve Desiccant For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
| High Light | Switchgear 3A Molecular Sieve Adsorbent, 6.0mm 3A Molecular Sieve, Chemical Molecular Sieve Desiccant |
| Certificate | SGS & REACH |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Shelf Life | 2 Years |
| Package | 25kg/bag |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| PH | 3-10 |
|---|---|
| Size | 2.0-6.0mm |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Color | Beige |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| Working Temperature | 80℃ |
| Color | White |