| Crush Strength | ≥20N |
|---|---|
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| Pore Volume | ≥0.35cm3/g |
| Color | Beige |
| Water Adsorption | ≤10.0% |
| Description | The Server Understood The Request, But Is Refusing To Fulfill It. |
|---|---|
| Product Name | 403 Forbidden |
| Server | Openresty |
| Status Code | 403 |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Packing | 25KG/Bag |
| Application | Air Drying |
| Compressive Strength | 100N |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
|---|---|
| Max Bulk Density | 0.72g/ml,0.70g/ml |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Certificate | SGS & REACH |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Status Code | 403 |
|---|---|
| Description | The Server Understood The Request, But Is Refusing To Fulfill It. |
| Server | Openresty |
| Product Name | 403 Forbidden |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Packing | 25KG/Bag |
| Shape | Sphere Beads |
| Moisture Content | 0.3% |
| Application | Air Drying |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| PH | 7-9 |
| Purity | 98% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Pore Size | 3A |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Application | Air Drying |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
|---|---|
| Material | Activated Alumina |
| Shape | Spherical |
| Compressive Strength | 85N |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Application | Air Drying |