| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
|---|---|
| Size | 2-4mm |
| Product Name | Refrigerant Desiccant |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
|---|---|
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| Crush Strength | ≥20N |
| Shelf Life | 2 Years |
| Pore Size | 4A |
|---|---|
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Crush Strength | ≥20N |
| Shape | Granular |
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
|---|---|
| Shape | Granular |
| Package | 25kg/bag |
| Shelf Life | 2 Years |
| Crush Strength | ≥20N |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
|---|---|
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
| Certificate | SGS & REACH |
| Shelf Life | 2 Years |
| Moisture Content | ≤1.0% |
|---|---|
| Application | Air Separation |
| Packing | 25KG/Bag |
| Shape | Spherical |
| Surface Area | 500-800m2/g |
| Packing | 25kg/bag |
|---|---|
| Crush Strength | ≥60N |
| Moisture Adsorption Capacity | ≥20% |
| Product Name | Refrigerant Desiccant |
| Material | Activated Alumina |
| Size | 2-4mm |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Material | Activated Alumina |
| Packing | 25kg/bag |
| Color | White |
| Packing | 25kg/bag |
|---|---|
| Size | 2-4mm |
| PH Value | 3-4 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Packaging Details | 1, 25KG/carton; 2, 35KG/carton drum; 3, 150KG/Sealed iron drum |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Brand Name | Xi'an Lvneng |