| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
|---|---|
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Stacking Density | 680-700G/L |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220 |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Other Names | CMS |
|---|---|
| Color | Black |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
|---|---|
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Color | Black |
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
|---|---|
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Other Names | CMS |
|---|---|
| Color | Black |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Type | Adsorbent |
| Nominal Pore Diameter | 4 Angstroms |
| Water Adsorption | ≥45% |
|---|---|
| Al2o3 W/w %≥ | 89 ; 90 |
| Bulk Specific Weight G/ml≥ | 0.68 |
| Na2o W/w %≤ | 0.07-4.0 |
| Attrition Rate | ≤ 0.5 % |
| Moisture Content | ≤1.0% |
|---|---|
| Service Life | 2-3years |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Appearance | Black Granular |
| PH Value | 2-12 |