| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Pore Size | 2-3nm |
| PH Value | 2-12 |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Type | Adsorbent |
|---|---|
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Service Life | 2-3years |
| Quality Management | ISO9001 |
|---|---|
| Shape | Granular |
| Color | White |
| Al2O3 | ≥ 93 % |
| Attrition Rate | ≤ 0.5 % |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Name | Molecular Sieve 4a |
|---|---|
| CAS NO | 63231-69-6 |
| EINECS NO | 215-684-8 |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| PH | 3-10 |
| Packing | 25kg/bag |
|---|---|
| Chemical Formula | Pd |
| Bulk Density | 0.4-0.5g/ml |
| Deoxidation Accuracy | ≤5.0ppm |
| Oxygen Content Of Syngas | <2000 (0.2%)ppm |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 200 Tons per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |