| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 0.5-1.0mm, 1.0-1.5mm, 1.5-2mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Type | Adsorbent |
| Purity | 98% |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Static Adsorbed Ethylene Mg/g ≤ | 3.0 |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 200 Tons per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| MOQ | 10 KG |
|---|---|
| Package | 25kg/ Carton Drum |
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Application | Gas Drying And Purification |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | As Requested |