| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
|---|---|
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Package Moisture | ≤1.5% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Shape | Granular |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Size Qualification | ≥ 97% |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Purity | 98% |
| Shape | Sphere Beads |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Application | Air Drying |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Purity | 98% |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Application | Air Drying |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Packing | 25KG/Bag |
| Shape | Sphere Beads |
| Moisture Content | 0.3% |
| Application | Air Drying |