| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Typical Chemical Formula | Na2O. Al2O3. (2.8±0.2) SiO2. (6~7)H2O |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| MOQ | 10 KG |
|---|---|
| Package | 25kg/ Carton Drum |
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Application | Gas Drying And Purification |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | As Requested |
| Shape | Sphere |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Absorption Capability | >18% |
| Color | Beige |
| Type | Adsorbent |