| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 0.5-1.0mm, 1.0-1.5mm, 1.5-2mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Purity | 97% |
|---|---|
| Static Adsorbed Water | 18% |
| Stacking Density | 0.75 G/ml |
| Size | 1.7-2.5 Mm |
| Color | Beige |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Origin | Shanghai,China(Mainland) |
|---|---|
| Shape | Granular,Pellet |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Purity | ≥ 99% |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Shape | Granular;Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| EINECS NO | 215-684-8 |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Type | Adsorbent |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Size Qualification | ≥98% |