| Moisture Adsorption | ≥21% |
|---|---|
| Color | White |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
|---|---|
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Attrition Rate | ≤0.20% |
| Color | Beige |
| Particle Size | 2.0-5.0mm |
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
|---|---|
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Pore Size | 3A |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Shape | Sphere Beads |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Crush Strength | ≥20N |
|---|---|
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| Pore Volume | ≥0.35cm3/g |
| Color | Beige |
| Water Adsorption | ≤10.0% |
| Water Adsorption | ≤10.0% |
|---|---|
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Color | Beige |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |