| Origin | Shanghai,China(Mainland) |
|---|---|
| Shape | Granular,Pellet |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Purity | ≥ 99% |
| Model Number | Zeolite 13x |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Bulk Density | ≥0.72g/ml, 0.68g/ml |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| CO2 Absorption | 18.0 |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.20% |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Color | Beige |
| Crush Strength | ≥20N |
| Color | Beige |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Max Bulk Density | 0.72g/ml,0.70g/ml |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Packaging Details | 1, 25KG/carton; 2, 35KG/carton drum; 3, 150KG/Sealed iron drum |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Brand Name | Xi'an Lvneng |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Crush Strength | ≥20N |
| PH | 3-10 |
|---|---|
| Size | 2.0-6.0mm |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Color | Beige |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |