| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.85 |
| Size | 1.6-2.5mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Name | Molecular Sieve Adsorber |
|---|---|
| Feature | Reliability |
| Temperature | 250℃To 450℃ |
| Bulk Density G/ml | 0.9 |
| Particle Size Pass Rate%≥ | 98 |
| Name | Molecular Sieve Adsorbent |
|---|---|
| Feature | Ultra Low Wear |
| Wear Rate%≤ | 0.1 |
| Bulk Density G/ml | 0.9 |
| Particle Size Pass Rate%≥ | 98 |
| Color | Beige |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Application | Catalysis, Adsorption, Separation, And Ion Exchange |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Pore Size | 3-10 Å |
| Type | Adsorbent |
|---|---|
| Shape | Granular,Pellet |
| Application | Catalysis, Adsorption, Separation, And Ion Exchange |
| Color | Beige |
| Appearance | White Powder |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
|---|---|
| Material | Activated Alumina |
| Product Name | Refrigerant Desiccant |
| Bulk Density | ≥0.75g/cm3 |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |