| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Pore Size | 2-3nm |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| PH Value | 2-12 |
| High Light | Molecular Sieve Adsorbent 2.0mm, Metal Enclosed GIS Molecular Sieve, Gases Sphere Molecular Sieve Beads |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Loss On Ignition | ≤ 1.0% |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Static H2O Capacity | ≥ 23% |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Size | 2-4mm |
|---|---|
| Material | Activated Alumina |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
| Product Name | Refrigerant Desiccant |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Type | Adsorbent |
|---|---|
| PH Value | 2-12 |
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Appearance | Black Granular |
|---|---|
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Pore Size | 2-3nm |
| Model | CMS-220 |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Adsorprion Time | 2X50S |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Service Life | 2-3years |
| PH Value | 2-12 |