| Static Water Adsorption | ≥ 22% |
|---|---|
| Product Name | KDHF-09 3A Zeolite Molecular Sieve Adsorbent For High Voltage Electric Switchgear |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |
| Attrition Rate | < 0.1% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Pore Size | 2-3nm |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Crush Strength | ≥20N |
| Shelf Life | 2 Years |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
|---|---|
| Package | 25kg/bag |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Pore Size | 2-3nm |
| Purity | 98% |
|---|---|
| Application | Air Drying |
| Packing | 25KG/Bag |
| Compressive Strength | 100N |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Crush Strength | ≥20N |
|---|---|
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| PH Value | 7-9 |
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
| Pore Size | 4A |
| Material | Activated Alumina |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Packing | 25kg/bag |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Compressive Strength | 85N |
| Pore Size | 2-3nm |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| PH Value | 6-8 |
| Working Temperature | 80℃ |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Packing | 25KG/Bag |
| Purity | 98% |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Application | Air-conditioning, Refrigerator, Etc. |
|---|---|
| Size | 2-4mm |
| Product Name | Refrigerant Desiccant |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Certificate | SGS & REACH |