| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Application | Gas Drying And Purification |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | As Requested |
| Size | 2.0-3.0mm;3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
|---|---|
| Shape | Granular Strip |
| Color | Beige |
| Quality Management | ISO9001 |
| Stacking Density G/ml | 0.66 |
| MOQ | 10 KG |
|---|---|
| Package | 25kg/ Carton Drum |
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Package | 25kg/carton Drum ; 150 Per Steal Drum |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Purity | 98% |
| Compressive Strength | ≥ 135 N/particle |
| Package | 25kg/carton Drum ; 150 Per Steal Drum |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Purity | 98% |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Material | Alumina Silicate |
| Working Temperature | 0-80℃ |
| Size | 1-3mm |
| PH Value | 7-9 |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Crush Strength | ≥20N |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Shelf Life | 2 Years |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |