| Compressive Strength | 85N |
|---|---|
| Shelf Life | 2 Years |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | PM |
| Bulk Density | 0.72-0.82 G/ml |
| Size | 3.0-5.0 Mm |
| Dew Point | -73 ℃ |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Color | Beige |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Certificate | J.SGS & REACH |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| CAS NO | 63231-69-6 |
|---|---|
| EINECS NO | 215-684-8 |
| Another Name | Molecular Sieve 4A |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Color | Beige |
| CAS NO | 63231-69-6 |
|---|---|
| EINECS NO | 215-684-8 |
| Another Name | Molecular Sieve 4A |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Color | Beige |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| PH Value | 7-9 |
| Size | 3-5mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| Surface Area | 500-800m2/g |
|---|---|
| Particle Size | 1-3mm |
| Crushing Strength | ≥90N/Particle |
| Shape | Spherical |
| Product Name | Molecular Sieve Adsorbent |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Certificate | SGS & REACH |