| Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Color | Beige |
| Feature | High Abrasion Resistance |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Color | Beige |
| Feature 1 | High Abrasion Resistance |
| Feature 2 | High Crush Strength |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package | 25kg/carton Drum ; 150 Per Steal Drum |
|---|---|
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Color | Beige |
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |
| Package | 25kg/carton Drum ; 150 Per Steal Drum |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Static Adsorbed Water %≥ | 22.0 |
| Static Adsorbed Methanol %≥ | 15.0 |
| Stacking Density G/ml | 0.66 |
| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Color | Beige |
|---|---|
| Static Water Adsorptivity | ≥ 22% |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Compressive Strength | ≥ 135 N/particle |
| Attrition Rate≥50 | ≤ 0.20% |
| Storage | Keep In Dry And Ventilative Place |
|---|---|
| Crushing Strength | ≥90N/Particle |
| PH Value | 7-9 |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Particle Size | 1-3mm |
| Size | 2.0-3.0mm;3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
|---|---|
| Shape | Granular Strip |
| Color | Beige |
| Quality Management | ISO9001 |
| Stacking Density G/ml | 0.66 |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Size Qualification | ≥ 97% |