| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Moisture Content | ≤1.0% |
|---|---|
| Application | Air Separation |
| Storage | Keep In Dry And Ventilative Place |
| Crushing Strength | ≥90N/Particle |
| Product Name | Molecular Sieve Adsorbent |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve Desiccant |
| Application | Air Drying, Gas Purification |
| Loss On Drying | ≤1.5% |
| Particle Size | 1-3mm |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Pore Size | 4A |
| PH Value | 7-9 |
| Shape | Granular |
| CAS No. | 70955-01-0 |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Shape | Granular;Spheric Particle |