| Static Water Adsorption | ≥ 22% |
|---|---|
| Product Name | KDHF-09 3A Zeolite Molecular Sieve Adsorbent For High Voltage Electric Switchgear |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |
| Attrition Rate | < 0.1% |
| Application | Air Drying |
|---|---|
| Shape | Sphere Beads |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Purity | 98% |
| Shape | Sphere Beads |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Absorption Capability | >18% |
| Color | Beige |
| Type | Adsorbent |
| Moisture Content | ≤1.0% |
|---|---|
| Application | Air Separation |
| Packing | 25KG/Bag |
| Shape | Spherical |
| Surface Area | 500-800m2/g |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Purity | 98% |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |