| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Color | Beige |
| Qualified Rate Of Particle Size % | ≥98.0 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 0.5-1.0mm, 1.0-1.5mm, 1.5-2mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Size Qualification | ≥ 97% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Globoid |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Size Qualification | ≥98% |
| Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Application | Gas Drying And Purification |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | As Requested |
| MOQ | 10 KG |
|---|---|
| Package | 25kg/ Carton Drum |
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0 Mm ; 3.0-5.0 Mm ;4.0-6.0 Mm |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Certificate | SGS & REACH |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |