| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 0.5-1.0mm, 1.0-1.5mm, 1.5-2mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 0.5-1.0mm, 1.0-1.5mm, 1.5-2mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 0.5-1.0mm, 1.0-1.5mm, 1.5-2mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Material | Alumina Silicate |
| Working Temperature | 0-80℃ |
| Size | 1-3mm |
| Color | Beige |
|---|---|
| Shape | Ball,pellet,strip; |
| Size | 3--5.0mm;4--6.0mm; |
| Package Water Content % | ≤ 1.5; |
| Static Adsorbed CO2 % | ≥18.0 |
| Color | Beige |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Type | Adsorbent |
| Purity | 98% |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Color | Beige |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |