| Shape | Sphere |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Shape | Bead |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Type | Adsorbent |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Size Qualification | ≥98% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Working Temperature | 80℃ |
| Pore Size | 2-3nm |
| Color | White |
|---|---|
| PH Value | 6-8 |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |