| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Pore Size | 2-3nm |
| Working Temperature | 80℃ |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Shape | Granular;Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Type | Adsorbent |
| Purity | 98% |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| CO2 Absorption | 18.0 |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Shape | Granular;Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| EINECS NO | 215-684-8 |
| PH Value | 6-8 |
|---|---|
| Color | White |
| Crush Strength | ≥20N |
| Working Temperature | 80℃ |
| Shelf Life | 2 Years |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |