| Crush Strength | ≥20N |
|---|---|
| Working Temperature | 80℃ |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Shelf Life | 2 Years |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Crush Strength | ≥20N |
| Package | 25kg/bag |
| Shape | Cylindrical |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Crush Strength | ≥20N |
| Color | White |
| Package | 25kg/bag |
| Shape | Cylindrical |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Crush Strength | ≥20N |
| Color | White |
| Working Temperature | 80℃ |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Typical Chemical Formula | Na2O. Al2O3. (2.8±0.2) SiO2. (6~7)H2O |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Typical Chemical Formula | Na2O. Al2O3. (2.8±0.2) SiO2. (6~7)H2O |
| SiO2 Al2O3 | ≈2.6-3.0 |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Typical Chemical Formula | Na2O. Al2O3. (2.8±0.2) SiO2. (6~7)H2O |
|---|---|
| SiO2 Al2O3 | ≈2.6-3.0 |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |