| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Company Type | Manufacturer |
|---|---|
| Size | 8*12 Mesh And 4*6 Mesh |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Compressive Strength | ≥ 135 N/particle |
| Attrition Rate≥50 | ≤ 0.20% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Pore Size | 2-3nm |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Crush Strength | ≥20N |
| Shelf Life | 2 Years |
| Shape | Cylindrical |
|---|---|
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| PH Value | 6-8 |
| Pore Size | 2-3nm |
| Working Temperature | 80℃ |
|---|---|
| Color | White |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Pore Size | 2-3nm |
| PH Value | 6-8 |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Shelf Life | 2 Years |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Color | White |
| Package | 25kg/bag |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
|---|---|
| Color | White |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Pore Size | 2-3nm |
| Shape | Cylindrical |
| Package | 25kg/bag |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
|---|---|
| Package | 25kg/bag |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Pore Size | 2-3nm |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Surface Area | ≥900m2/g |