| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 200 Tons per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
|---|---|
| Color | White |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Crush Strength | ≥20N |
| Color | White |
| Package | 25kg/bag |
| Shape | Cylindrical |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Pore Size | 2-3nm |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Crush Strength | ≥20N |
| Shelf Life | 2 Years |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
|---|---|
| Shape | Granular;Spheric Particle |
| Certificate | SGS & REACH |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Shelf Life | 2 Years |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Feature | High Efficiency |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Certificate | J.SGS & REACH |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |