| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Size | 3-5mm |
| Shelf Life | 2 Years |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Crush Strength | ≥20N |
| Color | White |
| Package | 25kg/bag |
| Shape | Cylindrical |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Application | Air Drying |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Purity | 98% |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
|---|---|
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Package | 25kg/bag |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| CAS No. | 1318-02-1 |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Product Category | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
| Product Name | Zeolite 3A Molecular Sieve Desiccant For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
| Color | White |
|---|---|
| PH Value | 6-8 |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Purity | 98% |
| Moisture Content | 0.3% |
|---|---|
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Packing | 25KG/Bag |
| Application | Air Drying |
| Compressive Strength | 100N |