| Adsorprion Time | 2X50S |
|---|---|
| Appearance | Black Granular |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| PH Value | 2-12 |
| Model | CMS-220 |
|---|---|
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
|---|---|
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Service Life | 2-3years |
| Appearance | Black Granular |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Pore Size | 2-3nm |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Service Life | 2-3years |
| Water Adsorption | ≤10.0% |
|---|---|
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Color | Beige |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Model | CMS-220 |
|---|---|
| Appearance | Black Granular |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Type | Adsorbent |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Pore Size | 2-3nm |
| PH Value | 2-12 |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| PH Value | 2-12 |
|---|---|
| Product Name | Carbon Molecular Sieve |
| Moisture Content | ≤1.0% |
| Service Life | 2-3years |
| Test Temperature | ≤20℃ |