| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Packing | 25KG/Bag |
| Shape | Sphere Beads |
| Moisture Content | 0.3% |
| Application | Air Drying |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Packing | 25KG/Bag |
| Purity | 98% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Packing | 25KG/Bag |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Shape | Granular |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Static Adsorbed Ethylene Mg/g ≤ | 3.0 |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Color | Beige |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72-0.82 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |