| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Size | 2.0-3.0 Mm ; 3.0-5.0 Mm ;4.0-6.0 Mm |
|---|---|
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Size Qualification | ≥98% |
| Type | Desiccant |
| Purity | 98% |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
|---|---|
| Size Qualification | ≥98% |
| Package Moisture | ≤1.5% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0 Mm ; 3.0-5.0 Mm ;4.0-6.0 Mm |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Color | Beige |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Size Qualification | ≥98% |
| Storage | Keep In Dry And Ventilative Place |
|---|---|
| Crushing Strength | ≥90N/Particle |
| PH Value | 7-9 |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Particle Size | 1-3mm |