| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Size Qualification | ≥98% |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Static Adsorbed N-hexane % | ≥12.0 |
| Shape | Granular,Pellet |
| Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Color | Beige |
| Feature 1 | High Abrasion Resistance |
| Feature 2 | High Crush Strength |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Purity | 97% |
|---|---|
| Static Adsorbed Water | 18% |
| Stacking Density | 0.75 G/ml |
| Size | 1.7-2.5 Mm |
| Color | Beige |
| Company Type | Manufacturer |
|---|---|
| Size | 8*12 Mesh And 4*6 Mesh |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Compressive Strength | ≥ 135 N/particle |
| Attrition Rate≥50 | ≤ 0.20% |