| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Stacking Density | 680-700G/L |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220/240/260 |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Size | 1.3mm, 1.6mm |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Pore Size | 2-3nm |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Water Content ≤ | 1.0 |
| Qualified Rate Of Particle Size %≥ | 98 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Size Qualification | ≥ 97% |