| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Crush Strength | ≥20N |
|---|---|
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Shelf Life | 2 Years |
| PH Value | 6-8 |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Packaging Details | 1, 25KG/carton; 2, 35KG/carton drum; 3, 150KG/Sealed iron drum |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Brand Name | Xi'an Lvneng |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 200 Tons per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| MOQ | 10 KG |
|---|---|
| Package | 25kg/ Carton Drum |
| Certification | SGS REACH |
| CO2 Absorption | 18.0 |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Model Number | Zeolite 13x |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Bulk Density | ≥0.72g/ml, 0.68g/ml |
| MOQ | 10 KG |
|---|---|
| Package | 25kg/ Carton Drum |
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |