| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Color | Beige |
|---|---|
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Static Adsorbed Methanol | ≤ 15% |
| Attrition Rate | ≤ 0.20% |
| Compressive Strength | ≥ 135 N/particle |
| Package | 25kg/carton Drum ; 150 Per Steal Drum |
|---|---|
| Certificate | ISO9001:2008 |
| Color | Beige |
| Purity | 98% |
| Shape | Granular,Pellet |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Type | Adsorbent |
| Size | 2-3mm, 3-5mm, 4-6mm |
|---|---|
| Water Content | ≤1.0 |
| Shape | Pellet,Granular |
| Certificate | ISO 9001:2008 |
| Color | Beige |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
|---|---|
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Package Moisture | ≤1.5% |
| EINECS NO | 215-684-8 |
|---|---|
| CAS NO | 63231-69-6 |
| Shape | Granular |
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |