| Company Type | Manufacturer |
|---|---|
| Size | 8*12 Mesh And 4*6 Mesh |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Compressive Strength | ≥ 135 N/particle |
| Attrition Rate≥50 | ≤ 0.20% |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
|---|---|
| Certificate | SGS & REACH |
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| Water Adsorption | ≤10.0% |
|---|---|
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Color | Beige |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
|---|---|
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Attrition Rate | ≤0.20% |
| Color | Beige |
| Particle Size | 2.0-5.0mm |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
|---|---|
| Size | 2.0-6.0mm |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
| PH | 3-10 |