| Size | 2.0-6.0mm |
|---|---|
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
| Color | Beige |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
|---|---|
| Max Bulk Density | 0.72g/ml,0.70g/ml |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Certificate | SGS & REACH |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Shape | Sphere |
| Max Water Adsorption | 21.5%min |
|---|---|
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Size | 2.0-6.0mm |
| PH | 3-10 |
|---|---|
| Size | 2.0-6.0mm |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| Color | Beige |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Qualified Rate Of Particle Size | ≥98.0 |
| PH | 3-10 |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| High Light | Molecular Sieve Adsorbent 2.0mm, Metal Enclosed GIS Molecular Sieve, Gases Sphere Molecular Sieve Beads |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Loss On Ignition | ≤ 1.0% |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
| Static H2O Capacity | ≥ 23% |