| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Equilibrium Carbon Dioxide Capacity | ≥ 18% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Bulk Density | ≥ 0.72G/ml |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Static Adsorbed N-hexane % | ≥12.0 |
| Shape | Granular,Pellet |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
|---|---|
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Color | Beige |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Pore Size | 2-3nm |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| PH Value | 6-8 |
|---|---|
| Color | White |
| Crush Strength | ≥20N |
| Working Temperature | 80℃ |
| Shelf Life | 2 Years |
| Crush Strength | ≥20N |
|---|---|
| Working Temperature | 80℃ |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Static Adsorbed Water | ≥21.0 |
|---|---|
| Product Name | Molecular Sieve 5A |
| Shape | Cylindrical,Granular, Pellet |
| Compressive Strength N/P | ≥50 |
| Bulk Density | ≥0.60g/ml |
| Working Temperature | 80℃ |
|---|---|
| Color | White |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
| Pore Size | 2-3nm |
| PH Value | 6-8 |
| Color | White |
|---|---|
| PH Value | 6-8 |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Size | 3.0mm-5.0mm |