| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Stacking Density | 680-700G/L |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-200 |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Color | Black |
| Stacking Density | 680-700G/L |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Model | CMS-220 |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Color | Black |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml,0.68g/ml |
|---|---|
| Water Adsorption | ≥21.0% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Type | Adsorbent |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Pore Size | 2-3nm |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| PH Value | 2-12 |
| Moisture Content | ≤1.0% |
|---|---|
| Appearance | Black Granular |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Service Life | 2-3years |
| Adsorprion Time | 2X50S |
|---|---|
| Appearance | Black Granular |
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| PH Value | 2-12 |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Pore Size | 2-3nm |
| PH Value | 2-12 |
| Test Temperature | ≤20℃ |