| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Name | Molecular Sieve Desiccant Packets |
|---|---|
| Other Name | 3 Angstrom Molecular Sieves |
| Wear Rate%≤ | 0.1 |
| Bulk Density G/ml | 0.9 |
| Particle Size Pass Rate%≥ | 98 |
| Compressive Strength | 85N |
|---|---|
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Shape | Granular;Spheric Particle |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
|---|---|
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Compressive Strength | 85N |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
|---|---|
| Crush Strength | ≥20N |
| Color | White |
| Working Temperature | 80℃ |
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Products Name | 3.0 - 5.0mm Zeolite Molecular Sieve Adsorbent For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Shelf Life | 2 Years |
|---|---|
| Attrition Rate | ≤0.2% |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Working Temperature | 80℃ |
| Crush Strength | ≥20N |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |