| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
|---|---|
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| Shelf Life | 2 Years |
| Compressive Strength | 85N |
| CAS No. | 70955-01-0 |
|---|---|
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
|---|---|
| Compressive Strength | 100N |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Certificate | SGS & REACH |
| Application | Air Drying |
| Pore Size | 4A |
|---|---|
| Package | 25kg/bag |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
| Crush Strength | ≥20N |
| Shelf Life | 2 Years |
| Shelf Life | 2 Years |
|---|---|
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Package | 25kg/bag |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Attrition Rate | WT < 0.1% |
|---|---|
| Purity | 98% |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Product Name | 3A Molecular Sieve Desiccant |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.7 |
| Size | 2.0-3.0mm, 4.0-6.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Package | 25kg/bag |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Bulk Density | ≥0.75g/ml |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Moisture Adsorption | ≥21% |
|---|---|
| Color | White |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
| Product Name | 13X Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Size | 3.0mm-5.0mm |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Pore Size | 2-3nm |
| Surface Area | ≥900m2/g |
| Moisture Adsorption | ≥21% |