| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Granular;Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm; 3.0-5.0mm; 4.0-6.0mm |
| Potassium A Type Molecular Sieve | Spheric Particle |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Static Adsorbed N-hexane % | ≥12.0 |
|---|---|
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Max Bulk Density | 0.72g/ml,0.70g/ml |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Moisture Content | ≤1.0% |
|---|---|
| Application | Air Separation |
| Packing | 25KG/Bag |
| Shape | Spherical |
| Surface Area | 500-800m2/g |
| Origin | Shanghai,China(Mainland) |
|---|---|
| Shape | Granular,Pellet |
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Purity | ≥ 99% |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
|---|---|
| Particle Diameter | 1.1mm-1.2mm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Other Names | CMS |