| Color | Beige |
|---|---|
| Shape | Ball,pellet,strip; |
| Size | 3--5.0mm;4--6.0mm; |
| Package Water Content % | ≤ 1.5; |
| Static Adsorbed CO2 % | ≥18.0 |
| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| CO2 Absorption | 18.0 |
| Static Adsorbed Water | 25.0% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Shape | Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Size | 2.0--3.0mm;3.0--5.0mm;4.0--6.0mm |
|---|---|
| Static Adsorbed Water % | ≥21.0 |
| Package Moisture Content% | ≤1.50 |
| Color | Beige |
| Qualified Rate Of Particle Size % | ≥98.0 |
| Shape | Granular,Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Attrition Rate | ≤ 0.1% |
| Service Life | 2-3years |
|---|---|
| Type | Adsorbent |
| Test Temperature | ≤20℃ |
| Stacking Density | 680-700G/L |
| Pore Size | 2-3nm |
| Stacking Density | 680-700G/L |
|---|---|
| Compression Strength | ≥75N/Particle |
| Product Category | Carbon Molecular Sieve |
| Adsorption Pressure | 0.75-0.8Mpa |
| Adsorprion Time | 2X50S |
| Shape | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Shape | Pellet |
|---|---|
| Color | Beige |
| Size | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |
| Appearance | Granular |
|---|---|
| Color | Beige |
| Diameter | 2.0-3.0mm, 3.0-5.0mm,4.0-6.0mm |
| Package Moisture | ≤ 1.5% |
| Equilibrium Water Capacity | ≥ 27% |