| Package | 25kg/ Carton Drum |
|---|---|
| Certification | SGS REACH |
| Size | 2.0-3.0 Mm,3.0--5.0 Mm , 4.0-6.0 Mm |
| Shape | Granular,Pellet |
| Color | Beige |
| Shape | Particle |
|---|---|
| Color | Beige |
| Ethylene Adsorption | ≤3.0mg/g |
| Attrition Rate | ≤0.1% |
| Size Qualification | ≥98% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Particle |
| Color | Beige |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Size Qualification | ≥98% |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Certificate | SGS & REACH |
|---|---|
| Shape | Sphere |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.75 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Dew Point | ℃ ≤ -73 |
| Type Of Absorbent | Molecular Sieve |
|---|---|
| Quality Management | ISO9001:2008 |
| Absorption Capability | >18% |
| Color | Beige |
| Type | Adsorbent |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
|---|---|
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Shelf Life | 2 Years |
| Bulk Density | G/ml ≥ 0.72 |
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
|---|---|
| Shape | Granular |
| Package | 25kg/bag |
| Shelf Life | 2 Years |
| Crush Strength | ≥20N |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
|---|---|
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Size | 1.6-2.5mm, 3.0-5.0mm |
| Classification | Chemical Auxiliary Agent |
| Storage | Dry And Ventilated Place |
|---|---|
| Application | Air Drying, Dehydration, Adsorption |
| Product Name | 4A Molecular Sieve Desiccant |
| Package | 25kg/bag |
| Moisture Adsorption | ≥21% |